Портфоліо

Ш.О. Амонашвілі:

«Я – Вчитель.

Я – Любов і Відданість.
Я – Радість і Співрадість.
Я – Істина й Серце.
Я – Шукає і хто Дарує.
Я – Вчитель і Учень.
Я – той, що прокладає шлях.
Я – Посмішка Майбутнього.
Я – Вчитель від Бога».

        Я  - Вчитель… Безліч разів з гордістю повторюю цю фразу у різних життєвих обставинах!  Але хто такий учитель? Професіонал, який володіє предметом і методикою його викладання? Психолог, який знайшов ключ від дитячих сердець? …Це Особистість, яка перебуває в гармонії з собою і навколишнім світом. Це високий професіоналізм у поєднанні з талантом спілкування.

        Я – Любов і Відданість
       Любов учителя до дітей повинна бути без будь-яких умов. Любити дитину - означає любити її незалежно ні від чого. Незалежно від зовнішності, здібностей, достоїнств, недоліків, «плюсів» і «мінусів». Я не боюся бути з ними доброю і лагідною. Доброти і любові ніколи не буває багато. Я люблю своїх дітей. Я вже не зможу без десятків смішних, захоплених очей моїх учнів.
       Я – Радість і  Співрадість
      Присвятивши себе роботі з дітьми, головне для мене полягає в тому, щоб дитина відчула: вчення – це радість, а не тільки борг, вченням можна займатися з захопленням, а не з обов'язку. Важливо, щоб на уроках діти переживали радість відкриття, щоб у них формувалася віра в свої сили. Тому кожен успіх дитини я роблю надбанням всього класу, підтримую ініціативу і починання своїх учнів, тим самим намагаюся створити ситуацію успіху на уроці. Урок пройшов відмінно, якщо кожен учень пішов з новим відкриттям для себе, з бажанням поділитися цим відкриттям з друзями, з батьками.
       Моя професія – це радість спілкування з дітьми. Це моменти щастя, коли я бачу широко розкриті від подиву дитячі очі, бачу подяку і посмішки на обличчях учнів.
       Я – Істина й Серце
       Мені близькі слова Антуан де Сент-Екзюпері: «Ти назавжди у відповіді за тих, кого приручив». Це «приручення» передбачає величезну взаємну відповідальність один за одного, дає можливість розуміти дітей, відчувати їх як самого себе і бути понятим ними. А щоб відчувати дітей, їх внутрішній світ треба пам'ятати: «Бачити істину можливо лише серцем; сутність - це те, що невидиме для очей». (Антуан де Сент-Екзюпері)
       Я – Шукає і Дарує
       У своїй роботі вважаю головним - не сформувати особистість, а створити умови для реалізації її здібностей, не вказати протоптану стежку пізнання, а допомогти знайти свій, нехай навіть важко прохідний шлях, допомогти пройти його.
       «Поганий учитель підносить істину, хороший вчить її знаходити», - Адольф Дістервег.
        Відомо, що універсальні навчальні дії учнів формуються лише тоді, коли вони не пасивно засвоюють нові завдання, а включені у самостійну навчально-пізнавальну діяльність. Діяльнісний метод навчання, який я використовую в навчанні, може вирішити цю задачу. Основна ідея його полягає в тому, що нові знання не даються в готовому вигляді. Діти «відкривають» їх у процесі самостійної дослідницької або проектної діяльності. Вони стають маленькими ученими, що роблять своє власне відкриття. Я допомагаю їм здійснювати ці відкриття. Для мене важливим є включення учнів у власний дослідницький пошук на уроках через використання прийомів і методів проблемного навчання, інформаційних технологій.  Одночасно з цим я постійно веду пошук нових педагогічних прийомів, знахідок.
        Я – Вчитель і Учень
        Сучасний учитель - це організатор діяльності на уроці.  Сучасний учитель - учитель-дослідник, науковий керівник учнів. Я прагну йти в ногу з часом і відповідати тим вимогам, які ставить переді мною  ХХІ століття. Учитель «нової школи» повинен бути мобільним,  сприйнятливим до всього нового, здатних до наукового пошуку і вміє повести за собою. Це, неодмінно, успішна особистість.
        «Педагоги не можуть успішно когось учити, якщо в цей же час ретельно не вчаться самі»,- Алі Апшероні. Учитель у сучасному світі - той же учень. Поки він освоює нові методики, впроваджує інновації і вивчає літературу - він вчиться сам. Вважаю, що вчитель повинен не тільки віддавати знання учням, але і вміти вчитися і прагнути до професійного зростання.
         Я – той, що прокладає шлях
       «Вчитель не відкриває істини, він — провідник істини, яку кожен учень повинен відкрити для себе сам», - Блез Паскаль. І як вчитель, я бачу своє призначення не тільки і не стільки в тому, щоб навчити дітей премудростей науки, скільки в тому, щоб допомогти їм визначитися в житті, направити їх по вірній стежині.
        Я – Посмішка Майбутнього
       В сьогоденні і майбутньому високотехнологічному конкурентному світі потребує креативна особистість, яка вміє орієнтуватися в стрімкому потоці інформації, переробляти її і застосовувати в житті. Я повинна допомогти своїм дітям у цьому світі – навчити їх думати, швидко знаходити необхідну інформацію і самостійно приймати рішення.
       Я – вчитель, і тому мені потрібна усмішка не проста, скажімо, добродушна або ввічлива. Мені потрібні особливі посмішки: і такі ж різні, як діти, і такі ж різні, як зміна настрою кожного. Мені треба посміхнутися дитині усмішкою, яка потрібна йому і саме зараз.
       Я – Вчитель від Бога
       Вчитель – це не просто професія, а ціле життя!
       Звичайно, вчитель не Бог, не великий мудрець і не може вершити долі і визначати майбутнє. Але педагог – її безпосередній учасник і забувати про це не можна. Ні на хвилину.
        Учитель - це не професія, це особлива місія, особливий склад душі й розуму, це  відповідальність, самовіддача, терпіння, примножені знаннями, майстерністю, творчим потенціалом.
       Я щаслива, бо у мене є можливість знову і знову пізнавати цей незвичайний світ разом зі своїми учнями.
       

Немає коментарів:

Дописати коментар